Kiedy najlepiej rezerwować bilet?

Szczyt sezonu wakacyjnego przypada na okres od połowy czerwca do końca września, czyli wtedy, gdy na wakacje wyjeżdżają rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Wakacje we wrześniu są z pewnością tańsze w Polsce, kiedy to wielu hotelarzy w miejscowościach turystycznych obniża ceny za nocleg.
Więcej

Tani weekend w Europie: Barcelona, Rzym. Kiedy rezerwować?

Najpopularniejsze weekendowe kierunki to Rzym i Barcelona. Najlepiej wybrać się tam wiosną lub jesienią, gdy turystów jest odrobinę mniej, a pogoda jest najlepsza na zwiedzanie i spacerowanie po zabytkowych dzielnicach. Wiosną i jesienią ceny biletów są najniższe, pod warunkiem, że zarezerwuje się je odpowiednio wcześnie.

Przygotowując się do wyprawy pamiętaj, że ceny lotów w kwietniu i w maju mogą być w niektórych dniach wyższe z powodu świąt oraz majówki. Poza tym ze  względu na odległość loty do Rzymu są zazwyczaj odrobinę tańsze niż do Barcelony. Najtańsze bilety zarezerwujesz na marzec. Warto porównywać ceny już od lipca do końca roku.

Jeśli wolisz wybrać się w podróż jesienią, zaplanuj ją na październik lub listopad. Najniższą cenę uzyskasz, rezerwując lot od stycznia do sierpnia. Planując podróż do Barcelony, w kwietniu mniej zapłacisz za bilet regularnych linii lotniczych niż tzw. tanich przewoźników. Jeśli chcesz lecieć regularną linią do Rzymu, mniej zapłacisz, rezerwując bilety w marcu i kwietniu.

Więcej

Kiedy kupić bilet lotniczy na święta Bożego Narodzenia do Wielkiej Brytanii?

Do końca lipca bilety można kupić w najniższej cenie. Rosnąć zaczynają z początkiem sierpnia. Stabilizują się dopiero w listopadzie i utrzymują na podobnym poziomie aż do wigilii. W kolejnych dniach niestety bilety nie tanieją. Najdroższe są w pierwszym tygodniu stycznia, gdy najwięcej osób wraca do domów, zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

Generalnie świąteczne loty na trasie Polska – Wielka Brytania są tańsze niż te w odwrotnym kierunku. Zależnie od momentu rezerwacji cena może być nawet o połowę niższa. Pamiętaj, by od razu kupić bilety w obie strony. Im później będziesz rezerwować bilet powrotny, tym więcej zapłacisz.

Więcej

Tanie loty do Los Angeles z Warszawy, Krakowa i nie tylko

Ceny biletów lotniczych z Warszawy, Krakowa, Gdańska czy innych lotnisk w kraju do Los Angeles zależą przede wszystkim od miesiąca odlotu. Najtańsze bilety można kupić, planując podróż na jesień lub zimę (z wyjątkiem grudnia, gdy ceny rosną w okresie świąteczno-noworocznym).

Kiedy rezerwować? Z naszych obserwacji wynika, że najtaniej można kupić bilet na lot do LA rezerwując we wrześniu lub październiku.

Więcej

Tanie loty do Chicago. Kiedy rezerwować?

Najwięcej za lot zapłacimy, jeśli chcemy podróżować w lipcu. Najtańsza będzie podróż w grudniu lub kwietniu. Ceny biletów na pozostałe miesiące są do siebie zbliżone. Ważne jest również, kiedy rezerwujemy bilet.

Najtańsze loty na przyszłe miesiące znajdziemy, jeśli rezerwować będziemy w sierpniu. Wtedy jest największa szansa na bilety w przedziale cenowym 1500-2000 zł. Natomiast w przypadku podróży LOT-em ważną zmienną dla ceny biletu jest wyprzedzenie, z jakim rezerwujemy. Najlepiej zrobić to na 3 miesiące przed podróżą lub nawet wcześniej.

Więcej

Tanie bilety do Nowego Jorku. Promocje i okazje

Najtańsze bilety do Nowego Jorku można kupić na pierwsze miesiące roku, szczególnie od stycznia do marca. Najdroższe bilety są na lipiec i sierpień, a później na grudzień (loty świąteczne).

Jeśli jednak planujesz lot przypadający na początek wakacji, najwięcej zaoszczędzisz (ok. 600 zł), kupując bilet ok. 1,5 miesiąca przed planowanym odlotem. Tańszym rozwiązaniem może okazać się wylot z Niemiec lub Czech.

Więcej

Najtańsze bilety do Australii. Jak kupić lot w dobrej cenie?

Na wysokość cen biletów lotniczych do Australii niewielki wpływ ma miesiąc rezerwacji czy lotu ani wyprzedzenie, z jakim kupujemy bilet. Czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na cenę, jest linia lotnicza. Warto wspomnieć, iż 2/3 lotów z Polski do Australii w 2015 roku zrealizowanych było przez linie lotnicze Emirates (39%) oraz Singapore Airlines (27%).

Chcąc lecieć do Australii trzeba liczyć się z koniecznością co najmniej jednej przesiadki na lotnisku. Tańsze bilety mogą wiązać się z większa liczbą przesiadek. Rezerwując bilet na tak odległej trasie warto zwrócić na to uwagę. Przy jednej przesiadce lot z Polski do Australii trwa ok. dobę.

Więcej

Bilet do Dubaju. Kiedy najtaniej można zarezerwować?

Ważne jest wyprzedzenie, z jakim kupujemy bilet. Najtańsze bilety na jesień lub wiosnę można następnego roku można kupić od marca do maja. Jeśli jednak nie zostało nam tak dużo czasu, najlepiej celować w kupno ok. 2,5 miesiąca przed planowanym lotem. W przypadku podróży do ZEA największy wpływ na cenę ma nie sam termin podróży, ale właśnie wyprzedzenie, z jakim rezerwujemy bilet.

Jeszcze niedawno, lecąc do Dubaju należało przygotować się na przesiadkę na jednym z europejskich lotnisk. Obecnie można skorzystać z niedrogich ofert przewoźników latających z polskich lotnisk. Ponadto, wiele samolotów do ZEA lata z Pragi w cenie niewiele wyższej niż 1000 zł. Dobierz do tego odpowiednie połączenie z Twojego lotniska do Pragi, a sporo zaoszczędzisz. Jeśli pomiędzy samolotami będziesz mieć przynajmniej kilka godzin przerwy, możesz dodatkowo zwiedzić miasto, w którym się przesiadasz.

Więcej

Najtańsze bilety do Tajlandii. Kiedy rezerwować?

Warto rezerwować bilety najpóźniej na trzy miesiące przed planowaną podróżą. Od października ceny jesienno-zimowych lotów wyraźnie drożeją. Ważne, aby planując podróż, pominąć okres świąteczno-noworoczny. Wtedy ceny są wyższe nawet o ok. 1000 zł.

Najbardziej optymalnym czasem na rezerwację podróży jest przełom marca i kwietnia. W tym czasie bilety są najtańsze.

Więcej

Więcej porad, kiedy najlepiej rezerwować bilety, znajdziesz tutaj.

Jak spakować bagaż?

2017-09-06T15:30:05+00:00